Needle roller and cage assemblies K16-22-13-B-INA
Part number : K16-22-13-B-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K16-22-13-B-INA INA, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 13 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X52X10-NBR
Needle roller and cage assemblies - K16-22-13 GEN
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K16-22-13
Oil filled plain bronze bush - AM202432 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM202432
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description