Needle roller and cage assemblies K16-21-10-JPSV-H86-TORRINGTON
Part number : K16-21-10-JPSV-H86-TORRINGTON
TORRINGTON
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K16-21-10-JPSV-H86-TORRINGTON TORRINGTON, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 10 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-17X28X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X28X7-FPM
Roller bearing - NU305-ECP-C3-SKF SKF
ROLLER BEARING NU305-ECP-C3-SKF
Thrust washer - AS1024 GEN
THRUST WASHER AS1024
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
Description