Needle roller and cage assemblies K12X15X10-TV-0-7-INA
Part number : K12X15X10-TV-0-7-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K12X15X10-TV-0-7-INA INA, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 15 mm and a thickness of 10 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-4-INOX GEN
BALL BA-4-INOX
4 4
Rotary shaft seal - CD-15X21X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-15X21X3-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • LIMITING SPEED
    27000  RPM
  • WEIGHT
    9  G
  • DYNAMIC LOAD
    4.9  KN
  • STATIC LOAD
    6.1  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description