Needle roller and cage assemblies K11-14-10-NTN
Part number : K11-14-10-NTN
NTN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K11-14-10-NTN NTN, has an inner diameter of 11 mm, an outer diameter of 14 mm and a thickness of 10 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-15X25X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X25X7-NBR
Loose needle - NRA-1.500X7.800 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-1.500X7.800
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    11  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description