Needle roller and cage assemblies K105X112X21
Part number : K105-112-21
GEN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K105X112X21 Generic, has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 112 mm and a thickness of 21 mm.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Roller bearing - NUP206-ECP-SKF SKF
ROLLER BEARING NUP206-ECP-SKF
Cord seal - CORDE-2.50-NBR80 GEN
CORD SEAL CORDE-2.50-NBR80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    112  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    146  G
  • PACKAGING
    1
Description