Needle roller and cage assemblies K10-16-12-NTN
Part number : K10-16-12-NTN
NTN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K10-16-12-NTN NTN, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 16 mm and a thickness of 12 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-C3-SKF
Thrust washer - AS1024 GEN
THRUST WASHER AS1024
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description