Axial needle roller AXW12-INA
Part number : AXW12-INA
INA
Description
The Axial Needle Roller, known as AXW12-INA INA, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 29 mm and a thickness of 3.2 mm.
  8 parts in stock (16 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE4C-SKF SKF
ROD END GE GE4C-SKF
Needle roller bearing - NKI512-TN-SKF SKF
NEEDLE ROLLER BEARING NKI512-TN-SKF
Thrust washer - AS1226-INA INA
THRUST WASHER AS1226-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29  MM
  • THICKNESS
    3.2  MM
  • WEIGHT
    9.8  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description