Axial needle roller AXK150190
Part number : AXK150190
GEN
Description
The Axial Needle Roller, known as AXK150190 Generic, has an inner diameter of 150 mm, an outer diameter of 190 mm and a thickness of 5 mm.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 4 bolts - UCF206 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF206
Thrust washer - AS150190-INA INA
THRUST WASHER AS150190-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    190  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    191  G
  • PACKAGING
    1
Description