Bearing inner race LRT9511063-IKO
Part number : LRT9511063-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRT9511063-IKO IKO has an inside diameter of 95 mm, an outside diameter of 110 mm and a length of 63 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
VK EC End cover - EC-110X10-NBR GEN
VK EC END COVER EC-110X10-NBR
Bearing inner race - LRTZ9511036-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRTZ9511036-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    63  MM
  • WEIGHT
    1219  G
  • PACKAGING
    1
Description