Bearing inner race LRT9010050-IKO
Part number : LRT9010050-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRT9010050-IKO IKO has an inside diameter of 90 mm, an outside diameter of 100 mm and a length of 50.5 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32208-SKF
PAP bush - PAP10050-P10 GEN
PAP BUSH PAP10050-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    50.5  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    608  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description