Bearing inner race LRT10011540-IKO
Part number : LRT10011540-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRT10011540-IKO IKO has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 115 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-15X30X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X30X8-NBR
Bearing inner race - IR70-80-35 GEN
BEARING INNER RACE IR70-80-35
  • OUTSIDE DIAMETER
    115  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    816  G
Description