Bearing inner race LRT10011040-IKO
Part number : LRT10011040-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRT10011040-IKO IKO has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 110 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-Ring seal - VS110-NBR GEN
V-RING SEAL VS110-NBR
Bearing inner race - IR100X110X40 GEN
BEARING INNER RACE IR100X110X40
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    538  G
Description