Bearing inner race LRT10011030-IKO
Part number : LRT10011030-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRT10011030-IKO IKO has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 110 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  12 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-80X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-80X100X10-NBR
Bearing inner race - IR70-80-25 GEN
BEARING INNER RACE IR70-80-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    404  G
  • PACKAGING
    1
Description