Bearing inner race IR9X12X16
Part number : IR9X12X16
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR9X12X16 Generic has an inside diameter of 9 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  39 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1214-18-RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1214-18-RS
Bearing inner race - IR9X12X12 GEN
BEARING INNER RACE IR9X12X12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    9  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description