Bearing inner race IR70-80-54
Part number : IR70-80-54
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR70-80-54 Generic has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 80 mm and a length of 54 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-34X4-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-34X4-NBR70
Bearing inner race - IR70-80-25 GEN
BEARING INNER RACE IR70-80-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    54  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    488  G
  • PACKAGING
    1
Description