Bearing inner race IR70-80-30
Part number : IR70-80-30
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR70-80-30 Generic has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 80 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (about 1 hour ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-80X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X100X10-NBR
Bearing inner race - IR70-80-35 GEN
BEARING INNER RACE IR70-80-35
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    270  G
  • PACKAGING
    1
Description