Bearing inner race IR65-75-28-INA
Part number : IR65-75-28-INA
INA
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR65-75-28-INA INA has an inside diameter of 65 mm, an outside diameter of 75 mm and a length of 28 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32313-J2-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32313-J2-Q-SKF
Bearing inner race - IR65-75-28 GEN
BEARING INNER RACE IR65-75-28
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    260  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description