Bearing inner race IR65-72-25
Part number : IR65-72-25
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR65-72-25 Generic has an inside diameter of 65 mm, an outside diameter of 72 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  3 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-65X120X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-65X120X8-NBR
Bearing inner race - LRT657560-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRT657560-IKO
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    144  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description