Bearing inner race IR60-70-28
Part number : IR60-70-28
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR60-70-28 Generic has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 70 mm and a length of 28 mm. It is manufactured in .
  13 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR60-70-25 GEN
BEARING INNER RACE IR60-70-25
Glue - COLLE-ANAEROBIE-660-50ML-LOCTITE LOCTITE
GLUE COLLE-ANAEROBIE-660-50ML-LOCTITE
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • WEIGHT
    233  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description