Bearing inner race IR60-68-35
Part number : IR60-68-35
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR60-68-35 Generic has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 68 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (20 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE60-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE60-ES-2RS
Bearing inner race - IR60-68-25 GEN
BEARING INNER RACE IR60-68-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    231  G
  • PACKAGING
    1
Description