Bearing inner race IR50-55-25-SKF
Part number : IR50-55-25-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR50-55-25-SKF SKF has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 55 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK5520-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK5520-SKF
Bearing inner race - IR50X55X35-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR50X55X35-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    88  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description