Bearing inner race IR40-50-22
Part number : IR40-50-22
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR40-50-22 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  50 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-SKF
Bearing inner race - IR40-50-40 GEN
BEARING INNER RACE IR40-50-40
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    118  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description