Bearing inner race IR40-50-20-IS1-SKF
Part number : IR40-50-20-IS1-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR40-50-20-IS1-SKF SKF has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61907-2RS-EZO EZO
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61907-2RS-EZO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    113  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description