Bearing inner race IR40-50-20
Part number : IR40-50-20
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR40-50-20 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Bearing inner race - IR40-50-40 GEN
BEARING INNER RACE IR40-50-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    107000  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description