Bearing inner race IR40-45-30-SKF
Part number : IR40-45-30-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR40-45-30-SKF SKF has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 45 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X38X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X38X8-NBR
Bearing inner race - IR40X45X30 GEN
BEARING INNER RACE IR40X45X30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    85  G
Description