Bearing inner race IR38-43-30
Part number : IR38-43-30
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR38-43-30 Generic has an inside diameter of 38 mm, an outside diameter of 43 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  15 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Bearing inner race - IR38-43-20 GEN
BEARING INNER RACE IR38-43-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
Description