Bearing inner race IR32-40-20
Part number : IR32-40-20
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR32-40-20 Generic has an inside diameter of 32 mm, an outside diameter of 40 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61912-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61912-2RS
Bearing inner race - IR32-40-36 GEN
BEARING INNER RACE IR32-40-36
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    68  G
  • PACKAGING
    1
Description