Bearing inner race IR30X35X20-SKF
Part number : IR30X35X20-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR30X35X20-SKF SKF has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK3520-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK3520-SKF
Bearing inner race - IR30X35X30 GEN
BEARING INNER RACE IR30X35X30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description