Bearing inner race IR30-35-13-INA
Part number : IR30-35-13-INA
INA
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR30-35-13-INA INA has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 13 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NK1416-INA INA
NEEDLE ROLLER BEARING NK1416-INA
Bearing inner race - IR30-35-13 GEN
BEARING INNER RACE IR30-35-13
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    26  G
  • PACKAGING
    1
Description