Bearing inner race IR20X25X17-SKF
Part number : IR20X25X17-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR20X25X17-SKF SKF has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 17 mm. It is manufactured in .
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-C3-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-37 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-37
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    22  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description