Bearing inner race IR20-25-18
Part number : IR20-25-18
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR20-25-18 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 18 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2516-2RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2516-2RS
Loose needle - NRA-4X15.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-4X15.80
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    24  G
Description