Bearing inner race IR17-22-16
Part number : IR17-22-16
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR17-22-16 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  25 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller and cage assemblies - K22-30-15 GEN
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K22-30-15
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    19  G
Description