Bearing inner race IR17-20-16-INA
Part number : IR17-20-16-INA
INA
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR17-20-16-INA INA has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR17-20-20-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR17-20-20-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description