Bearing inner race IR15-20-13
Part number : IR15-20-13
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR15-20-13 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 13 mm. It is manufactured in .
  25 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61902-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61902-2RS
Bearing inner race - IR15-20-12 GEN
BEARING INNER RACE IR15-20-12
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    13  G
Description