Bearing inner race IR15-19-16
Part number : IR15-19-16
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR15-19-16 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 19 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NK1916 GEN
NEEDLE ROLLER BEARING NK1916
Bearing inner race - IR15-20-12 GEN
BEARING INNER RACE IR15-20-12
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    13  G
Description