Bearing inner race IR15-18-16
Part number : IR15-18-16
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR15-18-16 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS1528 GEN
THRUST WASHER AS1528
Drawn cup needle roller bearing - HK1816-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1816-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description