Bearing inner race IR12X15X16
Part number : IR12X15X16
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR12X15X16 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 15 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  11 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1516-2RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1516-2RS
Bearing inner race - IR12-15-12 GEN
BEARING INNER RACE IR12-15-12
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    5  G
Description