Bearing inner race IR120-130-30-SKF
Part number : IR120-130-30-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR120-130-30-SKF SKF has an inside diameter of 120 mm, an outside diameter of 130 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - RNA4824-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING RNA4824-IKO
Bearing inner race - IR125-140-26 GEN
BEARING INNER RACE IR125-140-26
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    485  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description