Bearing inner race IR12-18-16
Part number : IR12-18-16
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR12-18-16 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1816 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1816
Thrust washer - AS1226 GEN
THRUST WASHER AS1226
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • WEIGHT
    17  G
Description