Bearing inner race IR12-16-22-SKF
Part number : IR12-16-22-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR12-16-22-SKF SKF has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR12X16X16-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR12X16X16-SKF
Drawn cup needle roller bearing - HK1614-RS-INA INA
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1614-RS-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    17  G
Description