Bearing inner race IR12-16-13
Part number : IR12-16-13
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR12-16-13 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 13 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR12-16-12 GEN
BEARING INNER RACE IR12-16-12
Rotary shaft seal - BC-16X24X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-16X24X4-NBR
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    9  G
Description