Bearing inner race IR12-16-10
Part number : IR12-16-10
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR12-16-10 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 10 mm. It is manufactured in .
  26 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR12-16-20 GEN
BEARING INNER RACE IR12-16-20
Drawn cup needle roller bearing - HK1610-ZEN ZEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1610-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description