Bearing inner race IR10-14-20-SKF
Part number : IR10-14-20-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR10-14-20-SKF SKF has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR10X14X16 GEN
BEARING INNER RACE IR10X14X16
Drawn cup needle roller bearing - HK1412-B-INA INA
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1412-B-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    13  G
  • PACKAGING
    1
Description