Replacement insert SKE17-204-KRR-B-INA
Part number : SKE17-204-KRR-B-INA
INA
Description
The SKE17-204-KRR-B-INA INA Replacement Insert measures 17 mm inside diameter, 47 mm outside diameter and 17.7 mm in thickness. It is made of .
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RS
Housed bearing - 4 bolts - UCFX07 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCFX07
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    17.7  MM
  • WEIGHT
    124  G
  • PACKAGING
    1
Description