Replacement insert RCSMB20-65-XL-FA106-INA
Part number : RCSMB20-65-XL-FA106-INA
INA
Description
The RCSMB20-65-XL-FA106-INA INA Replacement Insert measures 20 mm inside diameter, 65.1 mm outside diameter and 31 mm in thickness. It is made of .
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - RCSMB25-65-FA106-INA INA
REPLACEMENT INSERT RCSMB25-65-FA106-INA
Tapered roller bearing - 536-532X-ASFERSA ASFERSA
TAPERED ROLLER BEARING 536-532X-ASFERSA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65.1  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • WEIGHT
    241  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description