Replacement insert RALE30-XL-NPP-FA106-INA
Part number : RALE30-XL-NPP-FA106-INA
INA
Description
The RALE30-XL-NPP-FA106-INA INA Replacement Insert measures 30 mm inside diameter, 55 mm outside diameter and 26.5 mm in thickness. It is made of .
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Replacement insert - YET206-SKF SKF
REPLACEMENT INSERT YET206-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    26.5  MM
  • WEIGHT
    187  G
  • DYNAMIC LOAD
    13.2  KN
  • STATIC LOAD
    8.3  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description