Replacement insert RAE35-NPPB
Part number : RAE35-NPPB
GEN
Description
The RAE35-NPPB Generic Replacement Insert measures 35 mm inside diameter, 72 mm outside diameter and 38 mm in thickness. It is made of cast iron.
  10 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ35-42-50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ35-42-50
Replacement insert - SA205 GEN
REPLACEMENT INSERT SA205
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    38  MM
  • MATERIAL
    cast iron
  • WEIGHT
    482  G
  • PACKAGING
    1
Description