Replacement insert RAE30-XL-NPP-B-INA
Part number : RAE30-XL-NPP-B-INA
INA
Description
The RAE30-XL-NPP-B-INA INA Replacement Insert measures 30 mm inside diameter, 62 mm outside diameter and 35.8 mm in thickness. It is made of .
  27 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - RAE35-XL-NPP-B-INA INA
DEEP GROOVE BALL BEARING RAE35-XL-NPP-B-INA
PAP bush - PAP2525-P20 GEN
PAP BUSH PAP2525-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    35.8  MM
  • WEIGHT
    320  G
  • DYNAMIC LOAD
    20.7  KN
  • STATIC LOAD
    11.3  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description