Replacement insert RABRB40-85-FA106-INA
Part number : RABRB40-85-FA106-INA
INA
Description
The RABRB40-85-FA106-INA INA Replacement Insert measures 40 mm inside diameter, 85 mm outside diameter and 46.3 mm in thickness. It is made of .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 4 bolts - UCFC208-SKF SKF
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCFC208-SKF
Deep groove ball bearing - Double rows - DAC34640037 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS DAC34640037
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    46.3  MM
  • WEIGHT
    646  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description