Replacement insert J1020-20GCR-RHP
Part number : J1020-20GCR-RHP
RHP
Description
The J1020-20GCR-RHP RHP Replacement Insert measures 20 mm inside diameter, 47 mm outside diameter and 31 mm in thickness. It is made of .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • INNER RING WIDTH
    31  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • TIGHTENING
    Cone-point
  • WEIGHT
    148  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description